whatsapp
[email protected] 0850 308 02 32 / 0537 266 45 03

Millî Eğitim Bakanlığı’nın başlattığı Matematik Seferberliği projesine katkıda bulunmak, öğrencilerimizi farklı tarz sorularla buluşturmak, analitik düşünmeye sevk etmek, verileri okuma ve çözümleme becerilerini geliştirmek, matematiği sevdirmek ve öğrencilerimizin özgüvenlerini artırmak amacıyla düzenlemektedir.

Kurum başvurularınızı www.ulusalmatematiksampiyonasi.com web sitesi üzerinden sağ üstteki “KAYIT OL” butonundan başvuruda bulunmak istediğiniz başvuru türüne tıklayıp istenilen bilgileri doldurarak kayıt oluşturabilirsiniz. Kurum kaydını okul yönetimi veya görevlendireceği öğretmen yapabilmektedir.Kaydınızı oluşturuken sistemdeki adresiniz güncel değil ise irtibat numarasından iletişime geçip güncelleme talebinde bulunmanızı önemle rica ederiz.

Dönem başında 8 Haziran 2024 olarak şartnamede yayınlanan final turu tarihi ,ilköğretim düzeyindeki öğrencilerimizin başka sınav takvimiyle çakışmasından dolayı 09 HAZİRAN 2024 PAZAR olarak güncellenmiştir. Final turu Aydın ili Efeler (merkez) ilçesinde bulunan LİDER OKULLARI'nda gerçekleşecektir. Ortaokul seviyesi öğrencilerin sınav saati 10.00-11.00, ilkokul seviyesi öğrencilerin sınav saati 13.00-14.00 olacaktır.

Türkiye'deki resmi ve özel okullarda öğrenim gören İlkokul 1,2,3,4. sınıflar ve Ortaokul 5,6,7,8. sınıflar katılım sağlayabilmektedirler.

Yetkili Okul olabilmek için hem kendi okulu (iç) hem de çevre okullardan (dış) en az 200 öğrenci kaydı olmalıdır. Yetkili Okul, kurumunun kendi öğrencileri dahil olmakla birlikte yarışamaya dışarıdan "Bireysel Başvuru" almaya da hak kazanırlar. Yetkili okul kaydı oluşturan kurumlar bulunduğu il ve ilçesinde şampiyonaya başvuru yapan her öğrencinin yarışmaya katılımını kurumunda sağlamak zorundadır.

Yetkili Okul kaydı oluşturan kurumların 1.aşama sonuçlarına göre kendi kurumunda, kendi sınıf seviyesinde sınava katılım sağlayan öğrencilerden %5’lik (her sınıf seviyesinde 20 katılımcıdan 1’ini ifade etmektedir) dilime giren öğrenciler 08 Haziran 2024 tarihinde Aydın’da düzenlenecek olan Final Turuna katılmaya hak kazanırlar.

Uygulama Okulu kayıt türünü seçen kurumlar sadece kendi okulundaki öğrencilere sınavı uygularlar ve toplamda en az 30 öğrenci kayıtları olmalıdır.

Uygulama Okul kaydı oluşturan kurumların her sınıf düzeyindeki öğrenci katılım sayısı 30’dan az olur ise tüm okulda 1.aşama uygulamasına katılan öğrencilerin, sınıf seviyesi farkı gözetilmeksizin %5’i alınarak aralarından en yüksek puanı alan öğrenciler 08 Haziran 2024 tarihinde Aydın’da düzenlenecek olan Final Turuna katılmaya hak kazanırlar.

Yarışmaya katılım ücreti 200 TL' dir.

Bireysel (veli) başvuru tarihi 01 Ocak- 31 Ocak tarihleri arasında başlayacaktır. Bireysel başvurularda yoğunluk oluşması durumunda başvuruların sistemde açılması 15 Aralık 2023 veya öngörülen öncesi bir tarih itibariyle sağlanabilir.

Bireysel Başvuru ile katılım sağlamak isteyen öğrenciler bireysel başvurularını 01 Ocak-31 Ocak 2024 tarihlerinde şehirlerinde bulunan yetkili sınav okullarımıza www.ulusalmatematiksampiyonasi.com web sitemiz üzerinden ya da yetkili sınav okuluna giderek sınava kayıt ve ödeme işlemi yapabilmektedirler.

İnternet sitesinde Kurumsal bölümünde banka hesap bilgisi mevcuttur.

İnternet sitesi üzerinden Arşiv bölümünden geçmiş yıl soru kitapçığı ve cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

2.Ulusal Matematik Şampiyonası 1.aşaması bulunduğunuz ildeki yetkili okullarda ve uygulama okulu kaydı oluşturan okullarda 23,24 Şubat 2024 tarihinde yüz yüze olarak gerçekleştirilecektir.Türkiye genelinde 1.aşama uygulama saati 10.00 olmakla birlikte kurumun katılımcı yoğunluğuna bağlı olarak belirledikleri diğer saatlerde de yapılabilmektedir.Sınava katılan kurumlar bununla ilgili duyurularını sağlayacaktır.

İnternet sitesi üzerinden yayınlanan şartnameden detaylı bilgileri edinebilirsiniz.


Ulusal Matematik Şampiyonası bir markasıdır.